Polkowice Niania. Kto powinien zajmować się dzieckiem: babcia czy opiekunka?

sty 30, 2018 przez

Polkowice Niania. Kto powinien zajmować się dzieckiem: babcia czy opiekunka?

Kiedy pojawia się konieczność powrotu do pracy, trzeba podjąć decyzję, kto i w jaki sposób będzie zajmował się naszym dzieckiem, kiedy my będziemy w domu. Pierwszym wyborem w wielu rodzinach jest Babcia. Czy jest to rozwiązanie lepsze niż zatrudnienie opiekunki?

Polkowice Niania czy Babcia do opieki nad dzieckiem?

Babcia zazwyczaj jest osobą bardzo bliską dziecku – kochająca, bliska i oddana. Masz do niej zaufanie zarówno Ty, jak i dziecko, bo znasz ją od zawsze. Jest to zdecydowanie rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Ponadto babcia ma zazwyczaj więcej czasu i może pomóc przy dziecku również w trudnych sytuacjach, gdy nagle pilnie musisz spędzić więcej czasu poza domem.

Czy babcia zajmująca się dzieckiem to zawsze dobre wyjście? Nie wszystkie babcie mieszkają w tym samym mieście, co dzieci i wnuki. Jeśli ona żyje w Lublinie, a my zamieszkujemy Polkowice niania może być jedyną opcją, bo trudno będzie regularnie kursować na tak dużych dystansach. Ponadto babcie często maja tendencje do rozpieszczania wnucząt bardziej niż wychowywania. Takie ich święte prawo! Zdarza się również, że osoby starsze nie mają już aż tak wiele sił, żeby aktywnie biegać przez cały dzień za nadaktywnym brzdącem. Może to być po prostu ponad ich siły.

Każdy rodzic musi sam rozważyć, który wariant będzie dla niego odpowiedniejszy i na który może sobie pozwolić, dla dobra swojego dziecka.