Czy warto posiadać poduszkę do karmienia?

paź 3, 2019 przez

Czy warto posiadać poduszkę do karmienia?

Karmienie piersią to wyjątkowy czas w życiu mamy oraz dziecka. Jest to sposób na to, aby zbudować wyjątkową więź emocjonalną. Maluszek czuje się niezwykle bezpieczny, a także spokojny. Niestety nie zawsze proces ten może odbywać się w dogodnych warunkach. Bardzo często smyk ma problemy z przyjęciem dogodnej dla siebie pozycji. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę zakup poduszki do karmienia. Dzięki niej można szybko i bezproblemowo podnieść komfort obu stron.

Eliminacja dyskomfortu

Trzymanie dziecka w ramionach stanowi spore obciążenie dla kręgosłupa. Jeśli robimy to przez kilka godzin dzienne, to bardzo szybko zauważymy pierwsze nieprzyjemne dolegliwości. Warto również wspomnieć, że kobieta po porodzie jest zwykle osłabiona. Każdy organizm regeneruje się w swoim tempie. Trzymanie maluszka podczas karmienia powinno być chwilą odprężenia, jednak nierzadko bywa zupełne odwrotnie. Problem ten można rozwiązać poprzez poduszkę do karmienia. Podtrzymuje ona ciężar ciała dziecka, co stanowi odciążenie dla matki. Oczywiście modele certyfikowane są w pełni bezpieczne. Nie wymuszają one nienaturalnej pozycji.

Właściwe podtrzymanie dziecka

Dziecko podczas karmienia wymaga stabilnego podtrzymania. Prawidłowo dopasowana poduszka ułatwia ułożenie maluszka. Należy zaznaczyć, że nie obsuwa się on, dzięki czemu nie ma problemów ze złapaniem sutka. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy trzymamy dziecko na rękach. Nawet delikatny ruch wybija smyka z rytmu, przez co przerywa on ssanie piersi. Może on próbować chwytać sutek łapczywie i szybko, co nie jest przyjemne dla matki. Posiadając poduszkę o specjalnej konstrukcji można zapewnić sobie wyższą swobodę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas karmienia czytać książkę, czy też korzystać z telefonu. Nie należy zapominać, że na początku jednorazowe karmienie może trwać nawet godzinę.

Mniejsze ryzyko zakrztuszenia

Ulewanie to powszechny problem, który w większości przypadków należy przeczekać. Nie należy jednak go ignorować. Refluks żołądkowo-przełykowy może doprowadzić do zakrztuszenia się pociechy. Poduszka do karmienia może okazać się pomocna, jeśli nasze dziecko ma tendencję do zwracania pokarmu. Górna część ciała powinna znajdować się nieco wyżej niż reszta tułowia. Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę, z jakiego materiału została wykonana poduszka. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny do podstawa. Dużym zainteresowaniem cieszą się wymienne pokrowce. Polecaną opcją są poduszki, które można uprać w całości.

Nauka siedzenia

Poduszka do karmienia może posłużyć dziecku podczas nauki siedzenia. Jest do czas, kiedy potrzebuje ono asekuracji. Układ mięśniowy oraz kostny nie jest w pełni ukształtowany, przez co maluch ma trudności z swobodną zmianą pozycji. Może okazać się tak, że poduszka będzie wykorzystywana nie tylko podczas karmienia. Należy jednak pamiętać, aby nie zmuszać smyka do siedzenia. Jeśli osuwa się on po powierzchni poduszki, to znak, że na naukę jeszcze za wcześnie. Być może potrzebuje on nieco więcej czasu.

 

Podobne

Tagi