Gdzie szukać opiekunki do dziecka? Rodzaje opiekunów do dzieci w Wielkiej Brytanii

kwi 21, 2018 przez

Gdzie szukać opiekunki do dziecka? Rodzaje opiekunów do dzieci w Wielkiej Brytanii

Jeśli mieszkasz i pracujesz w Wielkiej Brytanii w znalezieniu niani dla Twojego dziecka znacząco pomaga państwo. Gdzie szukać opiekunki do dziecka i na jakich zasadach ją zatrudnić?

Na Wyspach Brytyjskich istnieje wiele możliwości zatrudnienia opieki dla naszej pociechy. Jakie są rodzaje pomocy i na co możemy liczyć?

Gdzie szukać opiekunki do dziecka i czym się różnią poszczególne typy pracowników?

Jeśli szukamy tylko kogoś na kilka godzin dziennie, warto rozważyć zatrudnienie licencjonowanego childmindera, zarejestrowanego na stronie państwowej. Znacząco ułatwia to weryfikowanie kandydatów oraz sprawdzenie ich ścieżki zawodowej.

Z kolei dla osób, chcących wynająć kogoś do opieki nad maluchem wieczorami, istnieją specjalne strony, pozwalające znaleźć babysitterkę w Twojej najbliższej okolicy. Można tam również przeczytać opinie o poszczególnych nianiach.

Najdroższą opcją jest oczywiście zatrudnienie niani na etat. Wówczas najlepiej posiłkować się osobami z rekomendacji lub, jeśli nie mamy takiej możliwości, poszukać kogoś sprawdzonego za pośrednictwem agencji opiekunek. Pozwoli to choć na częściowe sprawdzenie wstępne kandydatów przed rozmową w cztery oczy.