Jaki laktator wybrać?

kwi 16, 2019 przez

Jaki laktator wybrać?

Termin porodu zbliża się wielkimi krokami? W dzisiejszych czasach nie trudno pogubić się w gąszczu dostępnych gadżetów, a próby skompletowania wyprawki są coraz bardziej skomplikowanym zadaniem.

Kiedy trzeba ściągać pokarm

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem karmienia niemowlęcia do 6 miesiąca życia i powinno być kontynuowane również po rozszerzeniu diety tak długo, jak dziecko i mama sobie tego życzą.
W przypadku kobiet chcących karmić piersią wcześniaki lub dzieci, które nie mogą być przy mamie ze względów medycznych laktator jest urządzeniem niezbędnym. Warto również wspomnieć o niemowlakach, które nie chcą lub nie mogą ssać piersi np. rozszczep podniebienia, niewłaściwa długość wędzidełka.
Niestety karmienie piersią nie zawsze jest tak łatwe, jak się wydaje. Bardzo często zdarzają się problemy z piersiami, np. zastój pokarmu, zapalenie piersi. Również wtedy laktator jest urządzeniem, które przyniesie ulgę.
Laktator bardzo często umożliwia pobudzenie oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu laktacji.
Wiele kobiet zdających sobie sprawę jak ważne dla dziecka jest karmienie piersią zadaje sobie pytanie o to jaki laktator będzie najwłaściwszy.

Ręczny czy elektryczny?

Podstawowym pytaniem przy wyborze tego urządzenia jest to, czy będziemy go często używać. W przypadku sporadycznego stosowania laktatora, wystarczy nam prosty sprzęt ręczny, który zazwyczaj jest sporo tańszy od swojego elektrycznego kuzyna.

Urządzenie ręczne- za i przeciw

Laktator ręczny poza oczywistą zaletą jaką jest cena, posiada też parę innych pozytywnych cech. Jedną z nich jest to, że nie jest konieczne żadne źródło zasilania, żeby móc z niego korzystać. Możliwe jest używanie go wszędzie, niezbędna jest tylko siła własnych mięśni.
Niestety jest to też poważnym mankamentem tego urządzenia.

Urządzenie elektryczne- za i przeciw

W przypadku, kiedy ze względu na sytuację życiową lub wskazania medyczne konieczne jest odciąganie dużych ilości pokarmu warto zastanowić się nad zakupem laktatora elektrycznego. Jego cena jest wyższa niż proste modele ręczne, ale jego użycie jest bardziej komfortowe. Umożliwia ściągnięcie większych ilości pokarmu, nie wymagając siły mięśni. Wadą jest to, że potrzebne jest źródło prądu. Istnieją modele zasilane na baterie oraz na prąd z gniazdka.
W przypadku kiedy ciężko nam zdecydować się na wybór konkretnego modelu można również rozważyć zakup laktatora elektryczno-manualnego. Łączy on atuty tych dwóch urządzeń poprzez wymienne końcówki.

Szeroką ofertę laktatorów możecie znaleźć np. na Allegro: https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-dla-mamy-i-dziecka-laktatory-i-akcesoria-257796

Podobne

Tagi