Rodzaje fotelików samochodowych – jak wybrać najlepszy?

sty 11, 2021 przez

Rodzaje fotelików samochodowych – jak wybrać najlepszy?

Fotelik samochodowy to rzecz niezbędna dla dziecka, którego rodzice przemieszczają się autem. Samochód należy do najszybszych form komunikacji, dla wielu osób również najwygodniejszych. Zapewnia komfort oraz prywatność, której nie możemy się spodziewać w środkach transportu publicznego. Jednak w przypadku podróżowania z maluchem, należy zachować szczególne środki ostrożności. Dlatego nie tylko sam fotelik, ale również jego rodzaj i wielkość są bardzo ważne.

Rodzaje fotelików dla dzieci

Rodzajów fotelików jest całkiem dużo, a najważniejsze to dopasować fotelik do wzrostu, wagi oraz wieku dziecka. Można znaleźć foteliki zarówno takie, które starczą na dłużej i dostosować je do różnego wzrostu, np. 0-36 kg, a także takie, które będą służyć trochę krócej i gdy dziecko podrośnie, szybciej trzeba będzie je wymienić, np. 0-13 kg.

Dostępne na rynku są również bazy i adaptery, a część fotelików może również pełnić rolę nosidełka, co ma wpływ zarówno na zmniejszenie wydatków, jak też na zaoszczędzenie miejsca w samochodzie.

W sklepie https://eplusbaby.pl/, dostępne są różne rodzaje fotelików, które można dostosować do swoich potrzeb oraz możliwości portfela.

rodzaje fotelików samochodowych

Bezpieczeństwo

Przy doborze fotelika dla dziecka istotne jest kilka kwestii, a najważniejszą z nich z pewnością jest bezpieczeństwo. Dobrze jest zdecydować się na foteliki, które posiadają tzw. skorupę, która zapewnia dziecku zabezpieczenie podczas wypadku. Znajduje się ona zazwyczaj w fotelikach do 13 kg. Energia uderzenia bocznego podczas wypadku przekazywana jest w tę skorupę, co maksymalnie ogranicza siłę uderzenia, docierającą do dziecka. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zapewni spokój rodzicom i bezpieczeństwo maluchowi. Część fotelików posiada również specjalną budkę, która chroni przed promieniami słonecznymi oraz wiatrem. Warto również zwrócić uwagę na zagłówki. Część fotelików posiada opcję ich regulowania, co jest bardzo przydatne podczas gdy dziecko rośnie. Zapewnia to maluchowi komfort oraz dobrą dla zdrowia i kręgosłupa pozycję.

Foteliki samochodowe obrotowe

Bardzo innowacyjną i wygodną alternatywą dla klasycznych fotelików są te obrotowe. Mają one możliwość obrotu o 90 oraz 360 st., dzięki czemu łatwiej jest zapiąć dziecko, może ono też jechać przodem lub tyłem do drogi. Zazwyczaj mają one też regulowany zagłówek.

Bazy do fotelika

Do fotelika można zakupić dodatkowo bazę, dzięki której nie trzeba będzie za każdym razem przed jazdą montować fotelika pasami. Wkłada się go do zamontowanej wcześniej bazy i dziecko jest wówczas gotowe do jazdy. Takie bazy są dostępne np. w sklepie eplusbaby.pl.

fotelik samochodowy obrotowy

Jaka cena za fotelik?

Ceny fotelików dla dzieci są bardzo różne, dlatego trudno byłoby podać nawet widełki. Są one uzależnione od tego, na jak długo mają starczyć, jakie dodatkowe funkcje posiadają i jaka firma jest dystrybutorem. Na pewno decydując się na nowy fotelik, trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu kilkuset złotych, ale rozbieżność jest naprawdę duża. W niskiej cenie można już znaleźć dobrej jakości, bezpieczny fotelik. Drożej natomiast wyniosą nas różne inne udogodnienia.

Podobne

Tagi