Jak ubrać dziecko na zimowy spacer?

lut 8, 2021 przez

Jak ubrać dziecko na zimowy spacer?

Ubieranie się to niby taka prosta sprawa. Wystarczy założyć na siebie wybrane ubranie, a organizm sam da znać, czy jest mu ciepło, czy też nie. Sprawa się nieco bardziej komplikuje, gdy chodzi o niemowlaki. Jak zadbać o to, aby maluchowi było ciepło podczas zimowego spaceru? Dzięki kilku prostym krokom wszystko się dobrze ułoży. Ty i Twoje dziecko będziecie zadowoleni ze wspólnego wyjścia, nawet gdy termometr będzie wskazywał temperaturę poniżej zera. Czytaj dalej, a łatwiej będzie przebrnąć przez zaspy niewiedzy.

Zasady dobrego ubierania dzieci

Podstawową zasadą, którą trzeba stosować bezwzględnie, to nie przegrzewać dziecka. Zimne ręce lub policzki dziecka nie oznaczają, że jest mu zimno. Ciepłotę ciała sprawdza się u dzieci na karku. Jeśli jest spocony, oznacza to, że dziecku jest zbyt ciepło. Wybierając się na pierwszy spacer, ubierz dziecko na cebulkę tak, jak siebie. Użyj kilku warstw ubrań, jednak zadbaj o to, aby miało jedną warstwę ubrania więcej niż Ty. Ubranie malucha nie powinno krępować mu ruchów, powinno być raczej łatwe do ściągnięcia i w miarę możliwości zrobione z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Wygoda i przewiewność to bardzo ważna cecha ubrań dla dzieci.

Zimowa wyprawka dla niemowlaka

Pierwszą warstwę ubrania powinno stanowić body z długim rękawem lub wymiennie koszulka z długim rękawem, oraz rajstopy, na wyposażeniu dziecka powinno znajdować się również body koszulka z krótkim rękawem,
Druga warstwa ubranka to spodenki dresowe oraz bluza z polaru, wymiennie może być to sweter,
Trzecia warstwa to kombinezon z kapturem, w który na zimę koniecznie każda rodzina musi się zaopatrzyć,
Kolejną warstwą termiczną są ciepłe skarpety oraz dobra czapka i rękawiczki.

Jako zimowa wyprawka dla niemowlaka, na pewno przydatne mogą okazać się również:
Śpiworek do fotelika oraz wózka, rożek czy też krem na spacery dla dzieci.

Z niemowlakiem możesz spacerować podczas opadów śniegu, deszczu czy przy lekkim mrozie. Wyjątkiem od tej zasady jest bardzo niska temperatura. Niewskazane są spacery w temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza.

Podobne

Tagi