Opiekunka do dziecka Dzierżoniów. Przedszkole czy opiekunka do dziecka? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

sty 21, 2018 przez

Opiekunka do dziecka Dzierżoniów. Przedszkole czy opiekunka do dziecka? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

W którymś momencie każda mama, pragnąca powrócić do pracy zawodowej, staje przed dylematem: wysłać dziecko do przedszkola czy zatrudnić opiekunkę? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Przedszkole – profesjonalna opieka całego zespołu nauczycielek

Przedszkole to miejsce, gdzie dziecko ma szansę rozwijania swoich umiejętności społecznych. Nawiązuje kontakty z rówieśnikami, bierze udział w pierwszych zajęciach grupowych. Uczy się wielu nowych rzeczy zarówno od nauczycielek, jak i rówieśników. Podstawową wadą tego rozwiązania są sztywne godziny, do których trzeba się dostosować. Ponadto kontakt z innymi dziećmi przynajmniej na początku może się przyczynić do częstszego chorowania naszego malucha.

Wychowanie domowe – opiekunka do dziecka Dzierżoniów

Opiekunka jest osobą, która całą swoją energię i uwagę poświęca dziecku. Trudno liczyć na takie samo traktowanie przez panie w przedszkolu, które muszą zajmować się całą grupą. Ponadto godziny opieki są znacznie bardziej elastyczne i pozwalają na zmiany w sytuacjach wyższej konieczności. Niestety jest to opcja zdecydowanie droższa niż przedszkole, a w przypadku, gdy opiekunka do dziecka Dzierżoniów jest chora lub nie może przyjść, stajemy przed wyzwaniem znalezienia zastępstwa.

Każdy z rodziców powinien przeanalizować wady i zalety obu rozwiązań i znaleźć to, które będzie najlepsze dla dziecka.