Opiekunka Zabierzów. O czym rozmawiać z kandydatką na nianię?

gru 21, 2017 przez

Opiekunka Zabierzów. O czym rozmawiać z kandydatką na nianię?

Urlop macierzyński powoli dobiega końca, a Ty zaczynasz się zastanawiać, komu powierzyć Twój największy skarb? Wybór dobrej niani nie należy do najprostszych. Od niego bowiem zależy, z kim będzie spędzać czas Twoje dziecko. Jak rozmawiać z potencjalnymi kandydatkami?

Potrzebna niania od zaraz!

Poszukiwanie niani to proces, na który powinnaś poświęcić trochę czasu. Opiekunka Zabierzów zazwyczaj najszybciej znajdzie się w najbliższym otoczeniu. Poszukaj rekomendacji wśród znajomych mam. Może się zdarzyć, że pierwsza kandydatka okaże się na tyle fantastyczną osobą, że polubisz ją od razu Ty i Twoje dziecko. Jednak nie czarujmy się, zazwyczaj potrzeba czasu, żeby znaleźć dobrą osobę, a później, żeby się poznać. Zaplanuj więc swój czas tak, żeby mieć przynajmniej dwa miesiące na rozmowy z kandydatkami.

O co pytać? Opiekunka Zabierzów – rozmowa z kandydatką

Referencje to jeszcze nie wszystko. Warto dowiedzieć się, jak najwięcej o samej kandydatce. Czy ma rodzeństwo, jakie ma z nim kontakty, czy może wychowuje lub wychowała własne dzieci? Jeśli w trakcie rozmowy zobaczysz, że bardziej zależy jej na kwestii finansowej niż na poznaniu dziecka, raczej nie wróży to dobrze.

Rozmowa z potencjalną nianią jest zazwyczaj stresująca i trudna. Często warto też posłuchać intuicji i szukaj osoby, która da Twojemu dziecku dużo ciepła i miłości.

 

Podobne

Tagi