Z mieszkania w mieście do domu na wsi – korzyści dla dzieci

cze 2, 2020 przez

Z mieszkania w mieście do domu na wsi – korzyści dla dzieci

Sąsiedztwo terenów naturalnych, mniejszy ruch na drogach i świeże powietrze korzystnie wpływają na zdrowie i rozwój dzieci. Właśnie to często sprawia, że coraz więcej rodzin z dziećmi przenosi się za miasto, by zapewnić najmłodszym członkom rodziny jak najlepsze warunki do życia.

Tereny zielone wpływają na zdrowie

Dzięki bliskości zielonych, czystych terenów, dzieci stają odporniejsze, zdrowsze, a także spokojniejsze – mieszkanie w takich okolicach polecane jest zwłaszcza rodzicom dzieci nadpobudliwych, które spacery po lesie czy łące mogą bardzo skutecznie wyciszyć i uspokoić. Nie ma co ukrywać, że podobne jest działanie takich miejsc na dorosłych. A spokojni, zdrowi rodzice znacznie lepiej pełnią swoje rodzicielskie obowiązki.

Ponadto miejsca takie sprzyjają częstszemu spędzaniu czasu w gronie rodziny – kto chciałby cały dzień przesiadywać w domu, kiedy wokół czeka tyle wspaniałych miejsc na wspólne wycieczki i spacery.

Większe bezpieczeństwo

Jeszcze jedna ważna kwestia to bezpieczeństwo dzieci – dzięki mniejszemu ruchowi na drogach, spokojnemu, znanemu sąsiedztwu, droga dziecka do szkoły (jeśli chodzi do niej w danej miejscowości) jest o wiele bezpieczniejsza, na tyle, że nieco starsze dziecko może spokojnie pokonywać ją samodzielnie.

Mniejsze jest ryzyko różnorodnych wypadków podczas popołudniowych zabaw – dzieci mając do dyspozycji własny ogródek zamiast wspólnego podwórka przed blokiem mogą być stale pod kontrolą rodziców, bez zagrożeń ze strony innych, starszych dzieci czy nieznajomych osób.

Co daje zmiana mieszkania na dom?

Dla wielu dzieci przeprowadzka z mieszkania do domu oznacza, że będą one miały wreszcie do dyspozycji własne miejsce – pokój dziecięcy tylko dla nich. W dodatku większy metraż pozwala na jego lepsze zaaranżowanie i spełnienie małych marzeń, na które wcześniej nie było miejsca. Większy, własny pokój to także więcej miejsca na zabawki i dopasowane meble, a także wolna przestrzeń do zabawy. Każde dziecko z pewnością doceni takie korzyści ze zmiany domu na mieszkanie.

Artykuł powstał przy współpracy z www.bielski.com.pl

 

Podobne

Tagi