Uszczelki oringi, elektrody gięte, specyfikacja, do czego służą? Jak ich używać?

gru 3, 2021 przez

Uszczelki oringi, elektrody gięte, specyfikacja, do czego służą? Jak ich używać?

Zasadniczo elektroda gięta jest elektrodą z drutem utworzonym z cienkiego paska stali o regularnym lub nieregularnym kształcie. Właściwości elektryczne elektrody obejmują ładunek dodatni i nie są stabilne w substancji uziemiającej. Specyfikacja produktu: materiał stal, stopy, stal wysokostopowa, stal nierdzewna; nikiel, miedź; kształt okrągły, kwadratowy i inne. Główny cel użycia: Części i komponenty maszyn do spawania.

Uszczelki oringi są obiektami w kształcie pierścienia zaprojektowanym do tworzenia uszczelnienia pomiędzy dwoma lub więcej obiektami. O-ringi są używane w aplikacjach, gdzie wymagane jest uszczelnienie przed gazami, cieczami, kurzem i brudem. Znajdują zastosowanie w przemyśle samochodowym, medycznym/opiece zdrowotnej, budowlanym/przemysłowym, morskim/statków wodnych oraz lotniczym.

Uszczelki mogą być wykonane z wielu różnych rodzajów materiałów, w tym gumy, metalu, tworzywa sztucznego i ceramiki.

O-ring (pierścień uszczelniający) jest produktem sprężystym i elastycznym. Ma przekrój poprzeczny w kształcie pierścienia. Dwa końce są płaskie, każdy koniec O-ringu ma nieco inną grubość, dzięki czemu podczas stosowania w medium będzie się rozszerzał, aby dopasować się do medium, zachowując jednocześnie swoje właściwości uszczelniające.

Pierścienie o przekroju okrągłym mają szeroki zakres funkcji i zastosowań, więc są również znane jako pierścień zamykający lub pierścień o przekroju okrągłym. Używane głównie w przemyśle, takim jak ropa naftowa, olej, przemysł chemiczny i inne, a także kosmiczne urządzenia mechaniczne. O-ringi mogą utrzymać zamknięcie, uszczelnienie bez wycieku lub zjawiska ssania do zniesienia w czystym i suchym środowisku pod wysokim ciśnieniem, temperatura jest ogólnie między -65 stopni Celsjusza 100 stopni Celsjusza.

Elektrody gięte są dość nowym rozwiązaniem w przemyśle elektrodowym.

Elektroda wygina się pod kątem 90 stopni; kąt ten sprzyja ruchowi elektrody spawalniczej w celu uzyskania bardziej aktywnego łuku i zwiększonego wtopienia spoiwa. Elektrody te mogą być stosowane w procesach DCEN, DCEP, SCR i SMAW we wszystkich pozycjach na płaskich lub poziomych złączach spawanych.

Wygięte elektrody są świetne do czyszczenia przy użyciu elektrolizy.

Elektrody są dostarczane w opakowaniu po 10 sztuk i powinny być wymieniane co 6 miesięcy w przypadku pracy z moimi zestawami all-in-one lub co 3 miesiące przy regularnym stosowaniu.

Elektrony przez cały czas poruszają się po linii prostej. Jednakże, gdy napięcie lub potencjał zostanie przyłożony do dolnej części materiału przewodzącego prąd elektryczny, przeciwnie naładowane nośniki zostaną wypchnięte ze swoich pozycji i będą migrować w kierunku górnej powierzchni materiału. Wówczas na górnej powierzchni znajdą się dodatnio naładowane nośniki, a na dolnej ujemnie naładowane nośniki. Taka konfiguracja pozostawia za sobą próżnię, która powoduje, że ujemnie naładowane elektrony migrują w górę przez tę próżnię.

Podobne

Tagi