Mapy- obecne nie tylko w geografii

kwi 22, 2017 przez

Mapy- obecne nie tylko w geografii

Czym jest sitemap?

Mapa witryny wykorzystuje w swojej konstrukcji format struktury XML. Pewnie nie jesteś tego świadomy/a, ale XML jest uznawany jest nie tylko przez wyszukiwarkę Google, ale także wiele, wiele innych. Pliki sitemap.xml to specjalnie tworzone listy adresów URL, które dostępne są na naszej witrynie dla botów. Tworzony przez nie zbiór informacji służy przede wszystkim lepszemu uporządkowaniu stron i większej przejrzystości zawieranej przez nią treści, co ułatwia im poruszanie się w środowisku witryny

Czy posiadanie mapy strony jest konieczne?

Tak, zdecydowanie jest ot ważne

Każdy serwis powinien stworzyć własną mapę. Sitemap oprócz adresów URL konkretnych podstron swojej witryny internetowej, przechowują także informacje o ostatniej aktualizacjach.. Znajduje się tutaj również informacja o tym, jak często określona zawartość powinna być przeglądana przez roboty indeksujące. Wydaje się, że najprościej powiedzieć, że stworzenie sitemap to po prostu stworzenie przyjaznego środowiska dla botów.

Korzyści z posiadanie sitemapy na witrynie

Na stronie internetowej Google można znaleźć informację, że mapa XML może być przydatna jeśli nasza strona jest duża. Przez jej wielkość istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajduje się tam archiwum z odizolowaną i niepowiązaną ze sobą treścią, wprowadzające chaos, który sprawia, że korzystanie ze strony jest trudniejsze, a więc korzystanie z witryny staje się utrudnione, a tym samym wywiera zły wpływ na pozycjonowanie naszej strony.

 

Podobne

Tagi