Jak zostać opiekunka do dzieci w UK? Jakie są rodzaje opiekunów do dzieci w UK?

mar 11, 2018 przez

Jak zostać opiekunka do dzieci w UK? Jakie są rodzaje opiekunów do dzieci w UK?

Jeśli chciałabyś podjąć pracę, jako opiekunka do dzieci na terenie Wielkiej Brytanii, istnieje kilka opcji, w jakiej można tam wykonywać ten zawód.

Jak zostać opiekunka do dzieci w UK?

Na Wyspach Brytyjskich osoby zatrudnione jako opiekunowie dzieci (zarówno mężczyźni, jak i kobiety) są zarejestrowani na stronie państwowej. Nazywa się ich childminderami. Zatrudniając osoby z tej listy wiemy, że wszystko przebiega w legalny sposób, a potencjalna niania jest osobą weryfikowalną. Childminder jest zobowiązany do posiadania licencji, którą powinien pokazać rodzicom podczas rozmowy o pracę. Zajmuje się dzieckiem minimum dwie godziny dziennie.

Popularną formą jest również babysitter. To osoba, którą wynajmuje się do dziecka na wieczory.

Oprócz tego wciąż funkcjonują i cieszą się sporą popularnością Au pairs, które mieszkają przy rodzinie, pomagając przy dziecku oraz w drobnych pracach domowych. W przypadku tego typu zatrudnienia niania dostaje zazwyczaj tylko kieszonkowe.

Jeśli ktoś zastanawia się, jak zostać opiekunka do dzieci w UK, może również myśleć o pracy na etat, czyli minimum 8 godzin dziennie. Wówczas ma się opłacone ubezpieczenie przez rodziców albo prowadzi się własną działalność gospodarczą.