Ile niania bierze za godzinę? Czy każdy może być nianią?

lut 28, 2018 przez

Ile niania bierze za godzinę? Czy każdy może być nianią?

Coraz więcej młodych dziewczyn decyduje się na podjęcie pracy, jako opiekunka do dzieci. Czy jest to opłacalne zajęcie? Ile niania bierze za godzinę?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że bycie nianią to zajęcie dla osób, które kochają dzieci i mają do nich podejście. Jeśli brakuje Ci cierpliwości i nie potrafisz kreatywnie znajdywać pomysłów na spędzanie czasu dla szybko nudzącego się trzylatka, to raczej nie jest to zajęcie dla Ciebie.

Jakie cechy powinna mieć niania?

Musi być kreatywna, otwarta i chcieć rozmawiać z maluchem. Czasami musi również być stanowcza. Jej zadaniem jest wychowywanie dziecka zgodnie z zasadami nakreślonymi przez jego rodziców. Nie może mu zatem pozwalać na wszystko, ani tym bardziej wprowadzać własnych zasad, bez skonsultowania tego wcześniej z rodzicami.

Ile niania bierze za godzinę?

Stawki różnią się w zależności od miejsca zatrudnienia. Oczywiście w dużych miastach będą wyższe. Wszystko zależy również od formy zatrudnienia i wymiaru godzinowego. Często w przypadku pracy w wymiarze całego etatu, stawka godzinowa jest niższa, niż przy kilku godzinach dziennie spędzanych z dzieckiem.